FAQ

1.     Čo mám urobiť pred prvým použitím FLASKY?

FLASKU pred prvým použitím umyte – odpojte vrchný kryt aj spodnú časť FLASKY. Kryt a priesvitnú časť FLASKY umyte saponátom pod tečúcou vodou, spodnú časť neponárajte do vody, ale vyčistite navlhčenou handričkou. Následne FLASKU opäť poskladajte a dajte nabiť.

 
2.     Ako mám používať FLASKU?

Používanie FLASKY je veľmi jednoduché. Stačí ju nabiť cez priložený kábel (napríklad aj priamo z vášho PC), naliať do nej vodu a stlačiť po dobu 3 sekúnd tlačidlo. Začne sa približne 3 minútový proces generovania vodíka počas ktorého tlačidlo svieti na modro. Po ukončení cyklu sa FLASKA ohlási jemným pípnutím a prestane svietiť. Vtedy stačí FLASKU otvoriť a vypiť vodu obohatenú o vodík. Ak počas prvých 3 sekúnd od zapnutia FLASKY opakovane stlačíte tlačidlo, čas cyklu sa automaticky zdvojnásobí a bude trvať 6 minút. V prípade, ak FLASKA po stlačení gombíka nezačne svietiť na modro a generovať vodík, je vybitá a je potrebné ju dať nabiť.
 
 
3.     Ako mám umývať FLASKU?

Vnútro FLASKY pravidelne čistite, aby ste predišli vytváraniu a usadeniu nečistôt na jej dne a stenách. FLASKU pred umytím rozoberte tj odpojte vrchný kryt aj spodnú časť s generátorom FLASKY. Sklennú časť tj telo FLASKY umyte saponátom pod tečúcou vodou, spodnú časť nikdy neponárajte do vody, ale vyčistite navlhčenou handričkou, následne FLASKU opäť poskladajte. FLASKU nikdy nečistite vyvarením.
V oblastiach, kde sa nachádza tvrdá vápenatá voda, ktorá spôsobuje zanesenie generátora, odporúčame FLASKU aspoň raz do týždňa vyčistiť pôsobením kyseliny citrónovej alebo jemne zahriatym octom.
 
4.     Čo znamená, keď FLASKA svieti na modro?

Modré svetlo signalizuje, že je FLASKA nabitá a generuje vodík.
 
 
5.     Ako dlho trvá nabíjanie FLASKY?

Nabíjanie trvá približne 2 hodiny. Použite priložený kábel. Zapojiť ho môžete cez USB k vášmu PC alebo pomocnou elektrickej násadky aj do elektrickej zásuvky. Počas nabíjania svieti FLASKA na červeno. Keď je FLASKA plne nabitá prestane svietiť na červeno.
 
 
6.     Ako často treba FLASKU nabíjať?

FLASKA vydrží nabitá približne 20 cyklov výroby vodíkovej vody a dokáže tak pokryť až 3 dni aktívneho a najmä zdravého pitného režimu. Pre dlhšiu životnosť batérie odporúčame jej nabíjanie aspoň raz za dva mesiace i v prípade, ak svoju FLASKU nepoužívate.
 
 
7.     Môžem FLASKU zapnúť aj bez toho aby bola v nej voda? Poškodí sa FLASKA?

FLASKA sa nepoškodí, ale generovanie vodíka bez vody neprebieha, takže sa iba míňa batéria FLASKY.
 
 
8.  Je treba do FLASKY kupovať nejaké vodíkové náplne alebo bombičky?

Nie, do FLASKY si nekupujete žiadne náplne, vodík sa generuje prostredníctvom elektrolýzy.
 
 
9.  Z čoho je FLASKA vyrobená?

FLASKA je zo skla a plastu a samotné telo FLASKY je z borosilikátového skla.
 
 
10.  Koľko vodíkovej vody môžem za deň vypiť?

Vodík je podľa výskumov bezpečný aj pri niekoľko násobne prekročených koncentráciách. Samotný vodík sa v tele neukladá, prebytočný vodík vylúčime.
 
 
11.  Aký je objem FLASKY?

Objem FLASKY je 300 ml.
 
 
12.  Akú vodu môžem naliať do FLASKY?

Do FLASKY používajte pitnú vodu z vodovodu alebo balenú minerálnu vodu. Teplota vody by mala byť v rozpätí 20 – 60°C, ideálne okolo 20°C. Čím vyššia teplota, tým menej molekúl vodíka sa rozpustí vo vode.
 
 
13.  Môžem do FLASKY použiť aj iné tekutiny ako čistú vodu?

Do FLASKY nepoužívajte čaj, džúsy ani iné tekutiny.
 
 
14.  Aké účinky má vodíková voda?

Účinky vodíkovej vody nájdete na našej stránke – https://www.mojaflaska.sk/ucinky-vodikovej-vody
 
 
15.  Aké možnosti dopravy ponúkate?

Vašu FLASKU vám doručíme kuriérom DPD na adresu, ktorú uvediete v objednávke. Bezplatnú dopravu ponúkame v rámci SR v prípade platby vopred (prevodom na účet alebo kartou). Cenu dopravy do ostatných krajín (vrátane ČR) poskytneme na vyžiadanie.
 
 
16.  Aké možnosti platby ponúkate?

Platba je možná prevodom na účet, kartou alebo na dobierku.
 
 
17.  Je možný aj osobný odber?

Osobný odber nie je možný.
 
 
18.  Aká je doručovacia lehota?

FLASKY expedujeme nasledujúci pracovný deň po prijatí platby na náš účet. V prípade platby na dobierku FLASKU expedujeme na ďalší pracovný deň po prijatí objednávky. Doručenie kuriérom v SR trvá štandardne 1 až 2 pracovné dni.
 
 
19.  Aká je záručná doba FLASKY?

Záručná doba je zákonom stanovená a sú to 2 roky od dátumy kúpy.
 
 
20.  Ako postupovať pri reklamácii?

Pokyny pri uplatnení reklamácie nájdete na našej stránke – https://www.mojaflaska.sk/reklamacie

 
21.  Čo je to vodík?

Vodík je najľahší a najjednoduchší plynný chemický prvok. Je bezfarebný a ľahký plyn, bez chuti a zápachu, má veľmi vysokú hustotu energie. Vodík má veľmi malé molekuly, ktoré sú schopné dobre prechádzať rôznymi materiálmi.
Molekulárny vodík rýchlo preniká tkanivami a bunkami a tak sa dostane aj cez biologické membrány vrátane bunkových a vnútrobunkových obalov.
Podľa výskumov napríklad z amerických, japonských a čínskych univerzít je 863-krát silnejší ako koenzým Q10, 290-krát silnejší ako katechíny, 221-krát silnejší ako polyfenoly a 176-krát silnejší ako vitamín C.
 
 
22.  Čo je to vodíková voda a ako sa dostane vodík do vody?

Vodíková voda je živá voda, ako ju mnohí zvyknú nazývať. Vyzerá obyčajne, ale v našom tele sa správa neobyčajne, pretože má množstvo priaznivých účinkov, ktoré nájdete na našej stránke – https://www.mojaflaska.sk/ucinky-vodikovej-vody. Vodík sa do vody dostáva pomocou elektrolýzy obohatením o uvoľnené molekuly vodíka v koncentrácii cca 1200 - 1500 ppb. 
 
 
23.  Čo je to elektrolýza?

Elektrolýza je fyzikálno-chemický rozkladný dej, spôsobený priechodom elektrického prúdu cez roztok, pri ktorom dochádza k chemickým zmenám na elektródach. 

 
24.  Ako prebieha elektrolýza vo FLASKE?

V spodnej časti nádoby FLASKY sa nachádza membrána, ktorá zabezpečuje proces elektrolýzy vo FLASKE. FLASKA pomocou membrány uvoľňuje z molekúl vody samostatné molekuly vodíka.
 
 
25.  Sú bublinky ktoré generuje FLASKA spomínané molekuly vodíka?

Bublinky, ktoré je vidieť počas procesu prípravy vodíkovej vody sú molekuly vodíka a sú vlastne dôkazom správneho procesu FLASKY. Časť samostatných molekúl vodíka stúpa nahor a časť blahodárnych samostatných molekúl vodíka sa rozpustí vo vode, práve tieto molekuly vodíka rozpustené vo vode sú pre náš organizmus prínosné.
 
 
26.  Zmení sa vzorec vody?

Vzorec vody sa nezmení. Vodíková voda má naďalej rovnaký vzorec, tj H2O ale je to voda nasýtená molekulami vodíka - H2. Vodíková voda má pôvodné pH aj má pôvodnú mineralizáciu.

 
27.  Je možné skladovať vodíkovú vodu?

Plynný vodík je ľahký a prchavý, preto je ideálne vodíkovú vodu ihneď vypiť.
 
 
28.  Voda má vzorec H2O, tj obsahuje už vodík. Čo teda robí FLASKA?

Molekula vody sa skladá z dvoch atómov vodíka, ktoré sú viazané s atómom kyslíka. Molekula plynného vodíka sa skladá z dvoch atómov vodíka. FLASKA pomocou elektrického prúdu elektrolýzou uvoľňuje z molekúl vody samostatné molekuly vodíka.
 
 
29.  Je vodík výbušný?

Samotná molekula vodíka má veľmi vysokú hustotu energie a je výbušná, ale vodík vo vode nie je výbušný :)
 
 
30.  Čo sa deje s vodíkom v tele?

Molekula vodíka sa v tele človeka ihneď rozkladá na atómy vodíka, ktoré ľahko prenikajú do buniek a vyvolávajú reakciu s voľnými radikálmi. Voľné radikály sú atómy alebo molekuly (skupiny atómov), ktoré majú aspoň jeden nespárený elektrón. Tento nespárený elektrón je veľmi agresívny, pretože nevie byť osamote. Okamžite sa snaží reagovať s elektrónom najbližšej molekuly. Výsledkom je nespárovaný elektrón najbližšej molekuly a stáva sa vlastne novým voľným radikálom. Voľné radikály sú zodpovedné za mnohé chorobné procesy v tele živých organizmov.