Náš blog

FLASKA: Zatočte so stresom. Návod, ako prežiť život bez starostí

Aj vy sa občas túžite vrátiť do detských čias, keď bol život gombička? Žiadne povinnosti, žiadny zhon, žiadny stres! Áno, bolo by krásne opäť zažiť ten pocit bezstarostnosti. Čo nie je, môže byť. Všetko máte v rukách vy. Dáme vám návod, ako zatočiť so stresom a vychutnávať si život plnými dúškami.

Novoročné predsavzatia v znamení zdravého životného štýlu

Aké sú vaše plány na Nový rok? Opäť sa pokúsite schudnúť, začnete športovať a zbavíte sa zlozvykov? Alebo je vaším cieľom postúpiť v práci, byť sebavedomejší a úspešnejší? Alebo je vaším cieľom žiť zdravšie? V nasledujúcich riadkoch vám poradíme, ako dodržať predsavzatia, ktoré sa týkajú zdravého životného štýlu.

Vodíkové zdravie pod vianočným stromčekom

V živote je veľmi veľa vecí, ktoré považujeme za dôležité. Rodina, práca snov, cestovanie, stretnutia s priateľmi a iné záľuby nám dávajú pocit naplnenia. Avšak ani jednu z týchto vecí si neužijeme, keď nie sme zdraví.

Zdravie je základ všetkého a veľkou inšpiráciou na Vianoce. Darujte milovaným zdravie v podobe inovatívnej FLASKY.

Ako sa prejavuje dehydratácia a čo pri nej hrozí?

Sme uväznení v kolotoči všedných dní. Zaujatí množstvom povinností niekedy zabúdame na základné potreby tela. Dehydratácia je často podceňovaný, no vážny stav, keď sa organizmus zúfalo dožaduje vody. Už pri 12 % poklese tekutín v tele si koledujeme o totálny kolaps. A je jedno, či vonku panujú horúčavy, alebo sa trasieme od zimy. Rozpoznajte prvotné príznaky tela a predídete vážnym zdravotným komplikáciám.

Chudnete? Týmto nápojom sa vyhnite!

Tvária sa nevinne, hovoria o sebe, že sú bez cukru a bez kalórií, ale nie je všetko zlato, čo sa blyští. Ani v prípade nápojov, po ktorých siahame najmä v letných horúčavách. Pitný režim je predsa dôležité dodržiavať…

Otázky a odpovede o pitnom režime, ktoré by ste mali poznať

Každá jedna bytosť potrebuje k životu vodu. Aj keď voda nepatrí medzi základné makroživiny, tvorí 50 až 70 % ľudského tela v závislosti od veku, pohlavia a zdravotnej kondície. Zúčastňuje sa na všetkých procesoch v tele a jej nedostatok má za následok nemalé problémy. Voda sa z tela vytráca v podobe moču a potu. Preto jediný spôsob, ako zachovať optimálne množstvo vody v tele, je jej dopĺňanie. A na to máme pitný režim. Okolo pitného režimu ale koluje veľa otázok. V našom článku sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť o pitnom režime.

Beháte? Nezabúdajte na silový tréning

Obuť si tenisky a vybehnúť v ústrety krásnemu počasiu. Začínate aj vy takto svoj deň? Alebo si radšej vyvetráte hlavu po príchode z práce? Je jedno kedy, ako a kde beháte. To je na behu krásne. Žiadne otváracie hodiny, predpísané tempo ani steny.

Šport po prekonaní COVID-19. Aké sú riziká a kedy začať športovať?

Pandémia priniesla veľa zmien a prekvapivo, nie všetky sú negatívne. V rámci využitia voľného času sme našli záľubu v športovaní. Vo veľkom objednávame bežecké tenisky, vyťahujeme zaprášené bicykle a prišli sme na chuť online tréningom v bezpečí domova. Aktívny pohyb je dobrý nielen pre telo, ale aj psychickú pohodu. Pomáha nám zvládnuť náročné obdobie so zdvihnutou hlavou. Kým je človek zdravý, všetko je v poriadku. Avšak, ak koronavírus zaútočí, do tréningového procesu sa nemôžete pustiť bezhlavo.

Ide cvičenie a menštruácia dokopy? Jednoznačne áno!

Menštruácia každý mesiac vyhodí mnohé ženy z rytmu a často obmedzí aj bežné činnosti. Každé telo je iné a pravidelnú „návštevu“ znáša inak. Všeobecne však platí, že aktívny pohyb počas menštruácie môže byť nápomocný.

Tekuté kalórie sú strašiakom zdravého životného štýlu. Kde ich nájdete?

Presedlali ste na zdravú stravu, športujete a váha stále nejde dolu? Možno aj vy patríte medzi ľudí, ktorí nedbajú o správny pitný režim a povinnú dávku tekutín dopĺňajú sladenými nápojmi a alkoholom.

Novoročné predsavzatie, ktoré tentoraz dodržíte: Ako začať so zdravým životným štýlom?

Starý rok je za nami a do nového roka určite mienite vstúpiť s predsavzatiami. Možno máte nové ciele alebo iba presuniete tie staré s vierou, že tento rok sa to iste podarí. Odhodlanie sa ale zvyčajne rozplynie spolu s posledným zábleskom ohňostroja.

Darujte svojim blízkym na Vianoce zdravie!

Vianoce tu budú čo nevidieť a kolotoč príprav začína naberať na obrátkach. Všetci predsa chceme, aby boli Vianoce dokonalé. Najmä v týchto ťažkých korona časoch. Sladká vôňa medovníkov, stromček ako z rozprávky a pod ním hromada darčekov. Ale nie hocijakých...

Zatvorili vám fitnescentrum? Poradíme vám, ako sa premôcť cvičiť doma

Pandémia koronavírusu spomalila svet. Rešpektujeme opatrenia, ktoré nás nútia vzdať sa obľúbených aktivít. Nezostáva nám nič iné, ako pandémiu prečkať a správať sa zodpovedne nielen k sebe, ale aj k svojmu okoliu. To však neznamená, že sa musíme vzdať vecí, ktoré milujeme. Len treba nájsť vhodnú alternatívu.

Vitamín D3 - dôležitejší, ako by ste si mysleli

Čo viete o vitamíne D? Väčšina z vás by nám pravdepodobne odpovedala, že je to „slnečný vitamín”. A ďalej? Prečo je vitamín D taký dôležitý a odkiaľ ho môžeme získať?

Dovolenkám odzvonilo. Ako sa vrátiť do bežného života a hneď nevyhorieť?

Ako sa vrátiť po lete do bežného životného kolobehu a nezblázniť sa z toho? Späť do práce, deti do školy, dopravné zápchy, tlačenica v obchodoch. Leto ubehlo strašne rýchlo a s ním aj čas dovoleniek a voľný čas. Nepodliehajte stresu. Máme pre vás pár rád, ako sa vrátiť do bežného života s pohodou.

Potenie: Prečo je pre naše telo dôležité?

Cvičenie je drina, o tom niet pochýb. Cvičíme, aby sme boli zdraví a tešili sa z pevného tela i zdravia. Kalórie však nie sú jediné, čoho sa športovaním zbavujeme. Pri cvičení naše telo vylučuje aj množstvo potu. Čo vlastne pot je a prečo je pre nás dôležitý?

Pripravte sa na horúčavy: Odhaľte benefiny vodíkovej vody!

Dostatočný prísun tekutín je dôležitý počas celého roka, ale práve teraz sa začína obdobie, kedy by sme mali venovať pitnému režimu špeciálnu pozornosť. Horúce letné dni spôsobujú, že organizmus stráca vodu rýchlejšie a keď ešte trávite čas aktívnym pohybom, rastie riziko dehydratácie. Vyzbrojte sa proti horúčavám FLASKOU pre pravidelný a zdravý pitný režim.

Šesť tipov, ako sa naštartovať po karanténe

Život na Slovensku viditeľne spomalila karanténa. Tisícky ľudí trávili uplynulé mesiace v bezpečí svojho domova. Život sa však našťastie vracia do normálu.

Izolácia a karanténa? Využite ju na detox organizmu

Karanténa či práca z domu kvôli eliminácii hrozby šíriaceho sa koronavírusu môže mať aj svoje výhody. Nikdy ste nemali toľko času na jarné upratovanie, no okrem generálky v domácnosti a v záhrade nezabudnite na svoj organizmus. Celý rok nasávame nečistoty z vonkajšieho prostredia. Tie sa usádzajú a spôsobujú, že telo nepracuje, ako má. Trápi vás únava, problémy s trávením alebo oslabená imunita? Zbavte sa ich s jarným detoxom. Poradíme vám, ako na to.

Začnite na jar behať! Aké sú benefity behu?

Hrozba šíriaceho sa koronavírusu nás na niekolko týždňov zatvorila doma. Izolácia však ani zďaleka neznamená, že sa nemáte hýbať. Vonku sa pomaly začína jar, ktorá je ideálnym ročným obdobím na to, aby ste začali s behom. Samozrejme, rešpektujúc všetky nariadenia a opatrenia. Najdôležitejšie je chrániť seba aj ostatných.

Plastové fľaše na vodu môžu byť nebezpečné. Naučíme vás rozlišovať ich!

Celý svet rieši vážnu otázku: Ako eliminovať plasty? Separácia odpadu, recyklovanie, ale aj opätovné používanie plastových obalov sú spôsoby, akými sa snažíme riešiť globálny problém. Avšak nie všetky korešpondujú s naším zdravím. V poslednej dobe sa veľa hovorí negatívach spojených s opakovaným používaním plastových fliaš. Určite aj vy, mysliac na prírodu, nosíte v taške fľašu, ktorú pravidelne napĺňate vodou. Možno si ale neuvedomujete, ako škodíte svojmu zdraviu.

Za problémy s pleťou môže často aj stres. Ako proti nemu vtedy bojovať?

Tichý zabijak – STRES. Toto je iba jedna z nelichotivých prezývok, ktorá prischla odvekému nepriateľovi ľudstva. Na strese je najhoršie to, že pred ním neutečiete, neskryjete sa a už vôbec neexistuje očkovanie, ktoré by vás pred ním ochránilo. Ak mu podľahnete, trpieť bude nielen vaša duša, ale aj pleť.

Život bez stresu? Päť trikov, ako zvládnuť stres

Stres a úzkosť trápi čoraz viac ľudí. Veľké napätie na ľudí často nečíha len v práci, ale aj doma či v škole. Hoci žijeme v uponáhľanej dobe, naše telo a zdravie v nej žiť nechce, a preto ho musíme počúvať a robiť všetko preto, aby sme si to najcennejšie, čo máme, ochránili.

Ako zhodiť vianočné kilá? Žite a jedzte zdravo!

A je to za nami. Vianoce aj silvestrovské oslavy. Stolov plných koláčov, zemiakových šalátov, vyprážaných rezňov a šampanského sme sa už zbavili, no po novom roku nám tu ešte čosi zostalo. Vianočné kilá. Ako sa ich zbaviť?

Máte doma zaneprázdneného workoholika? Tipy na vianočné darčeky, ktoré mu pomôžu vydýchnuť si!

Život s človekom, pre ktorého práca znamená veľa, môže byť niekedy náročné. Najmä ak mu máte kúpiť darček, ktorý ho poteší. Či je už vaša manželka, manžel, brat, sestra, alebo kamarát. Máme pre vás tipy na darčeky, ktoré ulahodia aj workoholikom.

Pomoc pri chudnutí: Prírodné spaľovače tukov

Snažíte sa schudnúť? Bez pravidelného pohybu to určite nepôjde, no máme pre vás troch pomocníkov priamo z prírody, ktorí vám v ceste za vysnívanou postavou a zdravím radi pomôžu.

Zatočte so sezónnou depresiou

Sychravé počasie, zima a čoraz kratšie dni. Je tu jeseň, ktorú mnohí ľudia znášajú ťažšie najmä po psychickej stránke. Majú pocit, že sa im nič nedarí, nič nemá zmysel, sú vyčerpaní, smutní a nechce sa im ani len vstať z postele. Ako sa postaviť sezónnej depresii zoči-voči?

Vodíková voda: Všetko, čo o nej potrebujete vedieť

Čo je vodíková voda? Nie je to len výmysel? Ako to funguje? Ako si ju vyrobím? Aké má účinky? To všetko sú otázky, ktoré sa nás najčastejšie pýtate. A tu sú odpovede na ne

Zvučné mená na konferencii o molekulárnom vodíku

Prvý októbrový víkend sa na Slovensku uskutočnila v poradí už siedma konferencia s medzinárodným zastúpením, ktorej hlavnou témou bol „Molekulárny vodík v medicíne 21. storočia”. Konferencia bola určená pre zdravotníkov, lekárov, fyzioterapeutov, profesionálnych športovcov, vedcov, kozmetičiek či podnikateľov, ktorí sa venujú alebo pracujú s molekulárnym vodíkom. Na konferencii sme nechýbali ani my.

Pozor na stres! Pozrite sa, čo robí s vaším telom

Stres sa často považuje za synonymum dnešnej doby. Stal sa súčasťou pracovného, ale aj súkromného života. Naučili sme s ním žiť. Žiaľ. No ľudia si často neuvedomujú, aké fatálne následky môže mať stres pre náš organizmus.

Tipy na jesennú túru

Horúce letné dni sa s nami pomaly lúčia a pred nami je farebné jesenné počasie, ktoré je ideálne na turistiku. Užite si posledné teplé dni v tomto roku a vyberte sa objavovať krásy slovenskej prírody. Máme pre vás hneď niekoľko tipov na turistiku v piatich kútoch Slovenska. Určite neoľutujete.

Ranné rituály, ktoré vám zmenia život

Nezáleží na to, či do nového dňa vstanete pravou alebo ľavou nohou. Oveľa podstatnejší je spôsob, akým ho začnete. Sú dni, kedy nám vstávanie vôbec nevyjde a nervózna nálada nás sprevádza po celý deň. Existujú však tipy, ako nevydarenému ránu predísť a zabezpečiť si tak príjemný deň.

Čo piť v lete? Zdravé vlastnoručne vyrobené limonády!

Horúce letné dni si vyžadujú prijímanie väčšieho množstva tekutín. Ako si obyčajnú vodu zdravo ozvláštniť?

Ako zvládnuť tréning v horúčavách?

Extrémne horúce letá sú už aj v našich končinách samozrejmosťou. Horúčavy so sebou okrem krásneho slnečného počasia však prinášajú rad zdravotných rizík. Teplo môže viesť k poklesu výkonnosti, únave, prehriatiu organizmu či bolestiam hlavy. Ako zvládnuť horúčavy, keď sa aktívne venujete športu?

Športovať sa dá aj v horúčavách, treba však dodržiavať pár hlavných zásad.

Ezoterika: Meditácia v prírode

Meditácia pri vychádzajúcom slnku dodá vášmu telu nové sily. Odporúčame meditovať najmä v prírode, kde je energia ešte výraznejšia. Nezáleží na tom, či doma na dvore, alebo v lese a v parku. Dôležité je, aby ste sa spojili s prírodou a načerpali energiu, ktorú vám sama ponúkne.

Ako psychicky zvládnuť koncoročné vysvedčenie?

Jún nám signalizuje nielen leto a s ním spojené dovolenky, ale aj koniec školského roka a vysvedčenie. Stáva sa, že deti občas nedonesú domov vysvedčenie, aké od nich rodičia očakávajú. Najdôležitejšie je zachovať si chladnú hlavu a nepodľahnúť emóciám. Ako sa hovorí: “Ak nejde o život, nejde o nič.”

Pitný režim v lete je dôležitý: Ako v zdraví prežiť leto?

Leto začína naberať na plných obrátkach a my z každej strany počúvame: “Dodržiavajte pitný režim”! Čo to pitný režim je? Koľko vody treba skutočne vypiť? Čo sa s mojím telom stane, ak nepijem dostatok vody?

Zásady, ktoré vás pri behu robia šťastnejšími

Beh je pre človeka jeden z najprirodzenejších pohybov a nebudeme si klamať, často i najobľúbenejším. Stačí sa rozhliadnuť okolo seba. Beží takmer každý. Či ste už bežec pokročilý, alebo začiatočník, pripravili sme pre vás päť zásad šťastného bežca.

Zdravý životný štýl a stravovanie podľa feng-shui

Tradičné čínske učenie feng-shui skúma vzťah človeka a prostredia okolo neho. Mnohí feng-shui poznajú najmä v súvislosti s harmóniou bývania, ale jeho možnosti zasahujú do všetkých aspektov nášho života, napríklad aj do zdravého stravovania.

Výskumom molekulárneho vodíka sa zaoberajú aj slovenskí vedci

Každý, kto sa aktívne alebo i rekreačne venuje akémukoľvek športu vie, akú dôležitú úlohu zohráva po tréningu energia. Telo pri pohybe zo seba vydá obrovské množstvo energie, ktorú musí nejakým spôsobom prijať naspäť. Jeden zo spôsobov je vodíková voda.

Päť tipov, ako podporiť elasticitu a mikrocirkuláciu ciev

Zdravie srdcovo-cievneho systému je pre náš život nesmierne dôležitý. Všetko, čo do svojho organizmu dostanete, reaguje na kardiovaskulárny systém, ktorý je veľmi citlivý. Nezdravý životný štýl má za následok zanášanie ciev a zaťažovanie srdca. Tu je pár našich tipov, ako jednoducho, zdravo a chutne podporiť elasticitu a mikrocirkuláciu ciev.

Psychické vyhorenie: Aké sú jeho príznaky?

Cítite, že s vami nie je niečo v poriadku? Možno vám hrozí psychické vyhorenie. Ak už dlhší čas nemáte na nič chuť, musíte niečo v svojom živote zmeniť. Ako spoznáte príznaky vnútorného vyhorenia a ako si s ním poradiť?

Imunita. Ako ju ochrániť v zime?

Zima dáva nášmu organizmu poriadne zabrať. S vírusmi prichádzame do styku každý deň a naša imunita musí mať oči stále na stopkách. Ak imunita funguje dobre, nemusíme sa ničoho obávať. V zimnom období jej ale musíme trochu pomôcť.

Joga – pomocník proti depresii

V súčasnosti je joga čoraz populárnejším druhom cvičenia. Jej milovníkov určite potešíme aj faktom, že môže byť užitočná aj pri potláčaní príznakov depresie. Zatiaľ nie je možné povedať, že ide o jeden zo spôsobov liečby, no za prevenciu proti depresii ju určite považovať môžeme.

Motivácia k cvičeniu: Poradíme vám, ako sa motivovať k športu

Snažíte sa pravidelne cvičiť, no nejako vám to stále nevychádza? Dali by sme ruku do ohňa za to, že každému, kto sa odhodlal pravidelne cvičiť, sa stalo, že po dvoch týždňoch ho to nejako prestalo baviť. Spísali sme preto niekoľko motivačných trikov, ktoré pomohli našim známym, a veríme, že pomôžu aj vám.

Ako prežiť Silvester bez bolesti hlavy?

Silvestrovská noc býva zvyčajne pre nás organizmus pomerne veľkou záťažou. Nie je to spôsobené len konzumáciou alkoholu vo väčšom objeme než obvykle, ale aj deficitom spánku. Predpokladáme totiž, že o polnoci určite spať nepôjdete.

Silvestrovská párty: 5 tipov, ako ju zorganizovať

Rozhodli ste sa, že tento rok silvestrovskú oslavu pre priateľov zorganizujete vy? Máme pre vás tipy, ktoré vám pomôžu zvládnuť prípravy ľavou-zadnou a bez stresu.

Pár tipov, ako sa počas Vianoce neprejedať

Poznajú to viacerí z nás – počas celého roka sa snažíme stravovať zdravo, umiernene a žiť s dostatkom pohybu. Potom však príde čas vianočný, kedy sme chtiac-nechtiac vystavovaní pokušeniu prejedania sa. Energetická hodnota štedrej večere spolu s alkoholom sa môže vyšplhať až na 12 000 kilojoulov. Odporúčané denné množstvo je pritom 8 499 kJ.

Tipy na vianočné darčeky pre športovca

Nič nepoteší športovca viac ako vianočný darček, ktorý pri svojom životnom štýle využije naplno. Vybrať pre neho vhodný darček však nie je vždy jednoduché, a to hlavne vtedy, ak neviete, čo by potreboval a čo sa mu bude páčiť.

Čistá voda: Prečo piť teplú vodu?

Opäť je témou nášho blogu voda. O tom, prečo je pre naše telo dôležitá a prečo je potrebné dodržiavať pitný režim, sme už pár článkov napísali. Dnes si povieme niečo o tom, že piť nemusíte len studenú vodu. Práve naopak, povieme vám dôvody, kedy piť aj teplú vodu.

Cvičenie: Aký má vplyv na psychiku?

Všade okolo nás sa stále hovorí, aký vplyv má cvičenie na naše telo. Áno, budeme sa po fyzickej stránke cítiť fit a na vyšportované telo sa lepšie pozerá. Ale fyzická stránka ani zďaleka nie je jediným dôvodom, prečo by sme sa mali hýbať. Viete však, aký má cvičenie vplyv na vašu psychiku?

Zdravý životný štýl: Existuje päť typov telesnej kondície

Vedeli ste o tom, že existuje až päť typov telesnej kondície? Ak nie, tak už viete a vďaka nášmu článku si môžete urobiť malý test a zistiť, do ktorého štádia patrí vaša kondička. Prečo? Aby ste vedeli, ako ju ešte viac zlepšiť!

Najnáročnejšie športy na svete. Viete, ktoré sú to?

Viete, ktorý šport je na svete najnáročnejší? O tejto téme by sme mohli viesť siahodlhé debaty, pretože každý má na to iný názor. Pre niekoho je meradlom obtiažnosti zaťaženie kardiovaskulárneho systému, pre iných ohromná fyzická vybavenosť. Ako sa na túto tému pozeráme my?

Mýty o pitnej vode: Neverte im!

Každý deň musíš vypiť aspoň tri litre vody! Napijem sa až vtedy, keď budem smädný, veď moje telo vie, kedy chce vodu. Minerálky sú nezdravé! Toto sú najčastejšie mýty, ktoré kolujú o vode a my sa ich dnes pokúsime vyvrátiť.

Mobilné aplikácie na dokonalý relax

Mnohí ľudia si v dnešnej dobe už nevedia predstaviť život bez smartfónu. A to nemáme na mysli len prácu či zábavu, ale aj relax. Tu je náš výber najlepších aplikácií do mobilu, ktoré vám navodia dokonalý relax.

Turistika na Slovensku: Tieto miesta by ste mali vidieť

September a október sú ako stvorené na turistiku. Konečne nás netrápia príliš vysoké teploty, no cez víkendy môžeme ešte stále vychytiť slnečné a krásne počasie. A keďže veríme, že naši čitatelia milujú turistiku rovnako ako my, rozhodli sme sa, že vám predstavíme naše tipy na najkrajšie miesta na Slovensku. Pre turistov, samozrejme.

Vďaka správnemu pitnému režimu bude vaša pleť krajšia ako kedykoľvek predtým

Viete, že voda tvorí väčšinu ľudského organizmu? Určite áno. Okrem toho má výrazný detoxikačný účinok a telo zbavuje toxických a škodlivých látok. Pozitívne vplýva aj na pleť – hovorí sa, že voda je elixírom mladosti a vitality pleti. Aké využitie má voda v kozmetike?

Strašiak menom dlhodobý stres: Naučíme vás, ako sa mu vyhnúť

Ste stále unavení, nič vás nebaví a všetko vás otravuje? Nemôžete večer zaspať, ale ráno sa budíte veľmi skoro? Pribrali ste? Ak ste na niektorú z týchto otázok odpovedali kladne, s veľkou pravdepodobnosťou vás trápi stres. A keďže by ste si teraz mali užívať leto a nie sa trápiť, poradíme vám, ako sa stresu čo najlepšie vyhnúť.

Imunitný systém: Týchto 5 vitamínov vám ho naštartuje

Na vitamíny väčšinou pomyslíme až vtedy, keď nám imunitný systém dá jasne najavo, že ich má málo a my ochorieme. Dnes si povieme niečo o piatich základných vitamínoch, ktoré sú pre naše telo kľúčové a mali by sme sa snažiť konzumovať potraviny, ktoré ich obsahujú. Vďaka tomu sa nielenže vyhnete sezónnemu prechladnutiu, ale svoje telo udržíte fit po celý rok.

Zdravý pitný režim: Vedeli ste, že aj vodou sa môžete otráviť?

Bez vody by sme neprežili – aby náš organizmus mohol správne fungovať, musíme jej vypiť dostatok. O tom, čo sa s vaším telom stane, ak pijete málo vody, ste si už určite prečítali množstvo článkov a táto informácia vás neobišla ani v škole. Je však možný opačný prípad? Otráviť sa vodou? Áno, je.

Starostlivosť o pleť: Krásna pleť vďaka našim trikom

Už naše babičky vedeli, že pokožka je odrazom nielen nášho zdravia, ale aj životného štýlu. Predtým, ako si poviete, že tento článok nie je pre vás – predsa sa už len nejaký ten rok trápite so svojou extrémne mastnou alebo naopak veľmi suchou pleťou – uvedomte si jednu vec. Krásnu pleť môže mať každý. Je však nevyhnutné zistiť, aký typ pleti máte a podľa toho sa k nej i správať.

Pitný režim a zdravé stravovanie je v lete dôležité: Viete, aké oleje používať k šalátom?

My si leto bez šalátov predstaviť nevieme. Ich výhod je až príliš veľa na to, aby sme im povedali nie. Na jednej strane nezaťažia náš žalúdok a obsahujú veľké množstvo vody, ktoré v lete naše telo potrebuje viac ako inokedy, na druhej strane nás lákajú svojím pestrofarebným zložením v podobe zeleniny a ovocia. A ak ho ochutíte kvalitným olejom, neodoláte mu.

Cvičenie v lete: 5 tipov, ako ho si ho užiť

Leto je pre mnohých z nás najobľúbenejším obdobím v roku. Nájdu sa však i takí, ktorým horúčavy nerobia dobre, a to najmä v tréningovej fáze. Nech už patríte ku ktorejkoľvek skupine, vysoké teploty sú rizikom pre každého. Ako cvičiť aj v lete a neohroziť svoje zdravie? Poradíme vám 5 trikov.

Vodné športy, ktoré si zamilujete aj vy

Leto bez vody si snáď nevieme ani predstaviť. Ak ani vy a už vás unudili klasické vodné radovánky, dnes vás určite potešíme. Pripravili sme si pre vás pre vás päť najlepších vodných športov, ktoré musíte toto leto vyskúšať.

Pitný režim pri športe je dôležitý. Máte ho nastavený správne?

Pri zdravom životnom štýle netreba myslieť len na pravidelný pohyb a zdravé stravovanie. Jeho súčasťou je aj pitný režim, obzvlášť pred, počas a po tréningoch.

Bezchybná pleť v piatich jednoduchých krokoch

Ktorá žena by netúžila po dokonalej pleti ako z magazínu? Niektoré z nás dokonalú pleť dostali do vienka, iné jej musia trochu dopomôcť. Pripravili sme pre vás magických päť zásad, ktoré vám pomôžu získať bezchybnú pleť.

Trápi vás oslabená imunita? Poradíme vám, ako s ňou zatočiť

Trápi vás oslabená imunita a neviete, čo s tým? Lieky a rôzne vitamíny váš problém nevyriešia. S oslabenou imunitou musíte zatočiť úplne iným spôsobom – zmeniť svoj životný štýl. Poradíme vám, ako na to.

Ako si zlepšiť pamäť? Poradíme vám!

Aj vás hnevá, keď si zrazu ani za nič neviete spomenúť na meno herca, ktorého ste vo filmoch videli už aspoň tisíckrát? Nuž, pamäť veru neoklamete. Buď sa o ňu staráte, alebo sa na nej časom začnú prejavovať známky zanedbávania. Je totiž potrebné si uvedomiť, že vývoj mozgu človeka sa skončí okolo 25. roku života. Od tohto momentu sa nám pamäť sama od seba nezlepší, práve naopak – mozog začína chradnúť a my zabúdame. Aj na to však existuje liek.

Tipy, ako dodržiavať pitný režim aj v lete

Dodržiavať pitný režim v lete je oveľa dôležitejšie ako v iných ročných obdobiach. Viete to aj vy, no už máte plné zuby obyčajnej vody? Sladké vody však pritom viac uškodia ako zbavia smädu. Obohaťte svoj jedálniček chutnými a zároveň zdravými nápojmi. Vybrali sme pre vás pár tipov.

Tajomstvom večne mladej pokožky sú antioxidanty. Ako nás chránia?

Antioxidanty pomáhajú poraziť starnutie, svalovú horúčku a podporujú lepšiu imunitu. Jedným z najúčinnejších je „obyčajne neobyčajná“ molekula vodíka. Vedeli ste, že vodíková voda je silným antioxidantom?

5 tipov na rýchlu a účinnú regeneráciu po športe

Pri pohľade na váhu sa po sviatkoch začínajú každoročne plniť fitness centrá. Ako sa dostať do formy, a pritom sa efektívne regenerovať? Stačí dodržiavať tieto jednoduché zásady a pozitívny výsledok na seba zaručene nenechá dlho čakať.

5 prírodných tipov na pevné nervy

Ako získať mocný elixír na nervy, stres a úzkosť? Prirodzené prostriedky sú často účinnejšie, ako lieky. Stačí dodržiavať základné pravidlá a stresu môžete dať raz a navždy zbohom.

Tekutý zázrak si podmanil hviezdy, a teraz mieri priamo k nám!

Prepadli mu aj americké celebrity ako Blake Lively, Ryan Reynolds či Zac Efron. Aké je ich tajomstvo? Očarila ich moderná zásobáreň antioxidantov – fľaška, ktorá vyrobí vodíkovú vodu stlačením gombíka, a ktorú nosia všade so sebou. Vďaka nej vytvoria z obyčajnej vody z vodovodu blahodarný elixír už v priebehu pár minút.